تبلیغات
سایت آوای فرهنگی شهر ایور - مطالب فروردین 1394
Mountain View

تجلیل از پیشکسوت تعزیه‌خوان شهرستان گرمه

سرپرست اداره ارشاد شهرستان گرمه گفت:

 در مراسم تجلیل از پیشکسوتان استان خراسان شمالی از غلامحسن یگانه تعزیه‌خوان شهرستان گرمه تجلیل شد. برای مطالعه ی جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید![ شنبه 29 فروردین 1394 ] [ 07:51 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

■ تحقق 99 درصدی بودجه شهرداری ایور /

شیخ زاده رییس شورای اسلامی شهر:

   تحقق 99 درصدی بودجه شهرداری ایور / تصویب بودجه 15 میلیاردی سال 94

           برای مطالعه ی جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید![ شنبه 29 فروردین 1394 ] [ 07:45 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

همه چی فرق کرده!

یادآوری یکی دیگراز بازی های زمان کودکی مان: (گردی چنگه بازی)

زمان به عقب برنخواهد گشت  اما واقعیت را بایدبه دورازهرگونه وتعصب پذیرفت! بازی های رایانه ای امروز صرف نظر از محاسنی که دارد معایبی دارد که بر وضعیت جسمانی و روانی ونیز تحصیلی بچه ها تاثیر مستقیمی دارد. امروزه در کلاس های درس تعداد دانش آموزانی که دچار نقص کم توجهی هستند رو به افزایش است. و والدین محترم همه ی افت تحصیلی ها را به مدرسه ارتباط می دهند. درحالی که چنین نیست.
غیر از پیامدهای فیزیكی كه نشستن‌های طولانی مدت پشت رایانه برای كودك و نوجوان خواهد داشت، تبعات روانی گوناگونی نیز در پی دارد. با توجه به این كه اخلاق و تفكر فرد از دوران كودكی شكل می‌گیرد، باید مراقب بود كه در عصر هیجان انگیز تكنولوژی، شخصیت كودك ما تحت تأثیر این هیجانات شكل نگیرد. با توجه به این كه كودكان و نوجوانان به ویژه پسران، اشتیاق زیادی به بازی‌های جنگی، خشن و ترسناك دارند، باید هم بر نوع بازی كودك نظارت داشت و هم بر مدت زمانی كه باید بازی كند. كودكی كه در بازی جنگی، دشمنان را پشت سر هم می‌كشد و باكی ندارد و لذت می‌برد از شجاعت ماشینی خود، دوست دارد این لذت و بی باكی را به دنیای بیرون از بازی هم بكشاند و این جا است كه خطر آغاز می‌شود. نوجوانی كه در ماشین سواری مجازی، با موس و چند دكمه صفحه كلید ویراژ می‌دهد، درختان را می‌شكند، به پیاده‌رو می‌زند، سبقت غیر مجاز می‌گیرد، به هر خودرویی كه بر سر راهش می‌بیند، ضربه‌ای می‌زند و بی تفاوت از كنار آن می‌گذرد و به علائم رانندگی هیچ توجهی نمی‌كند، بیرون از بازی هم زمانی كه سوار خودرو پدر می‌شود، دوست دارد فرمان را در دست بگیرد، بی قانونی كند، در برابر خودروهای دیگر خودنمایی كند و ویراژ دهد تا فقط لذت ببرد. از این گذشته، نوع بازی بر رفتارهای كودكان و نوجوانان هم اثر می‌گذارد. كودك و نوجوان پس از بازی‌های خشن رایانه‌ای به‌ویژه بازی طولانی مدت معمولاً پرخاشگری می‌كنند، به دلیل داشتن تخیل قوی، دست به كارهای خطرناك می‌زنند كه فقط در بازی و فقط در رایانه ممكن است، دلسوزی و ترحم خود را نسبت به همسالان، بزرگسالان و حتی حیوان‌ها از دست می‌دهند. همه این‌ها خطرهایی هستند كه والدین باید به آنها توجه كامل داشته باشند و سرسری از كنار آن نگذرند. وگرنه آسیب‌های گوناگون، هم دامن  فرزندان شان را خواهد گرفت و هم خود آنان را دچار مشكلات گوناگون خواهد كرد.

 

 [ پنجشنبه 27 فروردین 1394 ] [ 02:32 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

تکذیب خبرباز گشت نمره به کارنامه ی دانش آموزان

 

آقای عبدالرسول عمادی انتشار خبر مصاحبه اش با شبکه های خبری صدا و سیما منقطع شده عنوان کرد وگفت تمام مصاحبه ی من پخش نشده است.

جزییات بیشتر را درسایت پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش بخوانید:

  برروی توصیفی کلیک نمایید:[ پنجشنبه 27 فروردین 1394 ] [ 12:02 ق.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

قهرمانی تیم فوتبال شهرداری ایور

باتشکر از علی سلطانی بابت ارسال خبروتصاویر درادامه مطلب

 


ادامه مطلب
[ جمعه 21 فروردین 1394 ] [ 09:17 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

یاد ایامی...

به بهانه ی سالگردشهادت همکلاس وهم بازی دوران شیرین کودکی ام شهیدمحمدرضااربابی

فردا21 فروردین است درچنین روزی درسال 67  عرشیان روح پاکش را تاملکوت تشییع نمودند و ماهنوز چشم انتظار رسیدن خبری؛ پلاکی ویاقطعه ای ازجسم پاکش هستیم. یاد شهید شاهدمان شهیدمحمدرضااربابی قهرمان والفجر 8 و بیت المقدس 5 وهمه ی شهدا و شهیدحسن خواجه و مرحوم تقی اربابی پدرمحترم شهید اربابی و سایر ازدست رفتگانی که  درتصویر فوق دیده می شوند گرامی باد...[ پنجشنبه 20 فروردین 1394 ] [ 06:28 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

حمام قدیمی ایور موزه ی مردم شناسی می شود

[ شنبه 15 فروردین 1394 ] [ 08:18 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

گذری کوتاه برمنطقه ی غول آوای شهر ایور

باغ هایی که حدود 40 سال قبل خیلی پرباربوده است  اما اکنون اثری ازیک درخت درآنجا نیست فقط دیوارهای قدیمی نشان می دهد که باغ هایی وسیع دراین منطقه بوده است . جالب است نسل جدید درهمین مکان دوباره اقدام به آبادی کرده است و همه امیدوارند دریک دهه ی دیگر ان شاالله اینجا را آبادو آبادتر ازگذشته ببینند و تفریح گاهی شود. برای دیدن عکس هایی از این منطقه برروی ادامه مطلب کلیک نمایید:


ادامه مطلب
[ جمعه 14 فروردین 1394 ] [ 08:46 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

حفظ محیط زیست در روز طبیعت[ چهارشنبه 12 فروردین 1394 ] [ 05:50 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

یادآوری یکی دیگرازبازیهای تعطیلات نوروزی

                                                       

آح یادش بخیر... از اصطلاح چور یادتونه؟! وقتی توکوچه سرگرم بازی بودیم و یک بزرگسالی میومد و باگفتن( چور ) ضد حال می زد و بجول های کاشته شده را به یغما می برد![ چهارشنبه 12 فروردین 1394 ] [ 02:56 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

بازی های دوران کودکی و نوجوانی بخصوص درایام تعطیلات نوروزی

بازی‌های قومی سنتی، در کنار قصه‌ها، افسانه‌ها، ترانه‌ها و سایر آداب و رسوم جزء جدایی‌ناپذیر فرهنگ انسان‌ها هستند. این بازی‌ها از بطن زندگی متولد شده‌اند، از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و به مرور تغییر یافته‌اند.
از گذشته‌های دور انسان‌ها از ساده‌ترین مواد موجود در طبیعت همچون خاک، سنگ، استخوان، چوب و ... و بعدها از فلزات وسایلی برای بازی ساخته‌اند. یکی از این بازیهای شیرین و مفرح شهر ایور الک دولک میباشد (که البته ما به آن الک بازی می گوییم) واوقات فراغت و شادی نسل های گذشنه را پر میکرده است.

       [ سه شنبه 11 فروردین 1394 ] [ 02:27 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

گونه های گیاه داروئی منطقه:

[ یکشنبه 9 فروردین 1394 ] [ 07:46 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

اهدای کتاب خطی قرن 13 هجری قمری ازملا صالح ایوری

البته این خبر مربوط به سال 92 می باشد اما جهت مطالعه ی همشهریان و هموطنان عزیزی که خبر را کامل نخوانده اند تقدیم می کنم .

درضمن این خبر در چندین سایت معتبر خبری کشور نیز کارشده است. جهت مطالعه برروی ادامه مطلب کلیک نمایید..


ادامه مطلب
[ یکشنبه 9 فروردین 1394 ] [ 04:16 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]

خبری فرهنگی-هنری

باتاییدات خداوند متعال  مستندفیلم "ایام فاطمیه درایور" که اینجانب نقش کوچکی درگروه تحقیق آن داشتم و تهیه کنندگی و کارگردانی این فیلم توسط هنرمند عزیز کشور جناب آقای "مهدی آقامحمدی" که افتخار شهر واستان هستند  صورت گرفته و نویسندگی آن را دوست و همکار عزیزم جناب آقای "عبدالرضااربابی" انجام داده است قراراست در سوم فروردین ماه 94 حدود ساعت 22 از شبکه ی اترک سیمای خراسان شمالی پخش شود که بدین وسیله از عموم همشهریان و هم استانی های عزیز دعوت می گردد دیدن این فیلم را از دست ندهند. در این فیلم  اشاره ای مختصر به تاریخ و تمدن ایور و مراسم های مذهبی و تشییع جنازه ی نمادین حضرت فاطمه (س) که حدود 7 سال است توسط اهالی مذهبی و محبان اهل بیت دراین شهر برگزار می گردد شده است.. 

برای دیدن تیتراژ فیلم اینجا کلیک کنید[ دوشنبه 3 فروردین 1394 ] [ 01:15 ب.ظ ] [ رجبعلی باقری ]